Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Maskeler
15 Mayıs 2024

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Maskeler

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Maskeler, Cildin birtakım nedenler ile tahriş olması sonucu deride gözenek açılır. Böyle bir sağlık sorununun ortadan kaldırılması için organik ürünlerle maske yapımı mümkündür. Söz konusu maskelerin doğru bir şekilde hazırlanıp uygulanması şarttır. Cilt dokusu yüzeyinde gözeneklerin oluşma nedeni yağlı cilt tipi, sivilce, siyah nokta ve kıl köklerinin ters yönde çıkmasıdır. Bu durumun yok edilip cildin nefes almasını sağlamak için gözenek sıkılaştırıcı doğal maskeler ile her gün cilt bakımının yapılması gerekir.

Gözeneklerin giderilip cilt sıkılaşma işleminin yapılması için maskenin içerdiği malzemelerin tamamıyla doğal olması gerekiyor. Bahse konu olan doğal maske yapımı aşamasında hiçbir şekilde katkı maddesi ilave edilmeden uygulama yapılmalıdır. Aksi halde gözeneklerin kapatılmasından ziyade derin çukurların oluşmasına zemin hazırlanır. Hal böyle olunca da doku hücreleri tahriş olur. Terin dışarı atılmasını ve derinin nefis almasını sağlayan gözenekler kir ile tıkandığında işlevini kaybederek göze hitap etmeyen belirgin bir derin görünüm oluşturur. Bu geniş gözenekleri doğal maskeler sayesinde kısa sürede sıkılaştırabilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Maskeler Kil

Cildin pürüzsüz görünmesine kaynaklık eden doğadan gelen bir ürün olan kil maskesi gözeneklerin sıkılaştırmasına yardımcı olur. Derideki aşırı yağı yok edip gözenekleri derinlemesine temizledikten sonra sıkılaştırıcı etkisi yaratan bu ürününün hazırlanışı için sadece su ve bir miktar toz haline getirilmiş kil gerekiyor. Öncelikle uygun bir kap içerisine kil alınır. Ardından birkaç damla su ilave edilerek yumuşak bir kıvam elde edilir. Hazır hale getirilen bu doğal ürün temiz cilde ince tabaka halinde sürülür. Yaklaşık yirmi dakika kadar bekletildikten sonra yıkanır. Gözenek sıkılaştırıcı doğal maskeler içerisinde yer alan kil uygulamasını haftada iki defa yaptığınızda sağlıklı bir cilt yapısı elde edersiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken husus; cilt yüzeyine kullanılan kozmetik ürünlerin temizlendikten sonra bu maskenin uygulanması yönündedir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Maskeler Yorumları

soru

Venüs

10 Mayıs 2024 Cuma

Burnumun üzerindeki deliklerde siyah noktalar oluşuyor bu siyah noktaları önerdiğiniz maskeleri kullanarak engelleyebilirmiyim?

Cevap yaz
cevap

Ilgım

10 Mayıs 2024 Cuma

Merhabalar, burnunuzda oluşan siyah noktaları antiseptik kozmetik temizleyiciler ile temizleyip yüzünüze siyah nokta önleyici maske yaptıktan sonra cildinizi yıkayıp küp buzu cildinizin her yerinde gezdirerek cildinizin sıkılaşmadını sağlayıp daha önce siyah nokta oluşan yerlerin kapanmasını sağlayacaktır. Geçmiş olsun.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni